Dzwięki nietypowe i niebanalne

folkLowcy-960x350

Muzyka etniczna, folkowa, tradycyjna, ludowa, rootz, world music…
Folk-rock, jazz-folk, ambient, muzyka współczesna i klasyczna, awangarda i hip-hop – jak się okazuje muzyczne korzenie mogą być inspiracją dla każdego. Postaramy się pokazywać bogactwo i wyjątkową różnorodność zarówno źródeł, jak i ich współczesnych interpretacji. Teoretycznie odległe i obce nam kulturowo dźwięki okazują się często dobrze znane, czy wręcz oklepane, a te nam najbliższe – bardziej egzotyczne.
Poza tym informacje o koncertach, festiwalach i innych ciekawych wydarzeniach. A wszystko to podane przez Pajuśkę i Janiego – ekipę związaną z serwisem www.folk.pl.

About Author

Daniel Kruczyk

4 thoughts on “Dzwięki nietypowe i niebanalne

 1. 28.01.2015 r.

  Jednak udało się znaleźć coś z Brazylii ;-), poza tym o Folkowym Fonogramie Roku, nowej płycie z ForTuna, ‚wiatr ze Wschodu’, kącik bałtycki i ‚pogranicza’ (tym razem zdecydowanie niefolkowe).

 2. 04.02.2015 r.
  Dla odmiany o Fonogramie Źródeł, garść zapowiedzi koncertowych, ‚wiatr ze Wschodu’, ‚pogranicza’ i ‚kącik bałtycki’ (muzyka szwedzka zagości w audycji chyba na dłużej).

 3. 25.02.2015 r. – zapowiedź

  W dzisiejszej audycji zapowiedzi zbliżających się konkursów Nowa Tradycja i Stara Tradycja (trwa przyjmowanie zgłoszeń), przypomnimy też ostatnich laureatów.

  Poza tym o spotkaniu promocyjnym 115 nr Gadek z Chatki poświęconemu muzyce krajów Grupy Wyszehradzkiej i koncercie tajemniczego zespołu Aksak Balkan Trio, który uświetni owo spotkanie (czwartek, godz. 19:00, Chatka Żaka, Lublin).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *