Noc Muzeów na Bielanach

noc muzeów ratusz
Już w sobotę 16 maja zapraszamy wszystkich nocnych marków na Noc Muzeów, która w tym roku zagości również na Bielanach, po raz pierwszy w Urzędzie Dzielnicy!

Poniżej przedstawiamy opisy miejsc, które będzie można odwiedzić na Bielanach.

RATUSZ BIELANY

Gdzie: ul. Żeromskiego 29 (wejście od ul. Jarzębskiego)
Start godz. 19.00
Podczas Nocy Muzeów w Bielańskim Ratuszu spotkamy się z przedstawicielami Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego Warszawa w Europie oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.

Osoby, które jako pierwsze przybędą na spotkanie otrzymają egzemplarz książki „Huta Warszawa. Miasto, społeczność, kultura” . Będą miały niepowtarzalną okazję porozmawiać z autorem Leszkiem Lachowieckim.

Dzieci, które odwiedzą w tym czasie Urząd Dzielnicy Bielany i narysują na miejscu pracę inspirowaną wystawą „Stop zaśmiecaniu lasów” otrzymają bielańskie nagrody!

W budynku Urzędu będzie można zobaczyć dwie ekspozycje:

1. „Huta Miastotwórcza. Jak rodziły się powojenne Bielany?” – wystawa powstała w związku z uczczeniem „Dnia Hutnika”. Ekspozycja rozwija wątek urbanizacji Bielan, zawarty w niedawno wydanej przez Urząd Dzielnicy Bielany książce pt. „Huta Warszawa. Miasto, społeczność, kultura”. Wystawę przygotowało Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Warszawa w Europie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Huty Warszawa.

2. „STOP zaśmiecaniu lasów” eksponuje dorobek konkursu na rysunek satyryczny, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury, pod patronatem dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Ideą konkursu było wsparcie leśników w walce z zaśmiecaniem lasów – poprzez humor, żart i satyrę. Rysunki pokazują jak ważnym dla artystów jest problem zwalczania patologicznych wobec przyrody postaw. Zobaczymy prace m.in. Witolda Mysyrowicza, Edwarda Lutczyna, Henryka Sawki.

Niepowtarzalną okazją będzie również możliwość zwiedzania studia bielańskiego RADIA KIS. Będzie można poczuć „magię radia”, spróbować swoich sił przed mikrofonem, wziąć udział w tworzeniu słuchowiska, dowiedzieć się jak wygląda praca w radiu, pozdrowić rodzinę lub znajomych bądź po prostu posłuchać dobrej muzyki :)

Na strudzonych wędrowców będą czekały gorące napoje.

About Author

Daniel Kruczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *