O NAS

Radio KiS to akronim słów Kultura i Sztuka, zatem jesteśmy stacją radiowa o profilu kulturalno-społecznym z dużym udziałem autorskich audycji mówionych, działającą na zasadzie wolontariatu. Serwujemy starannie dobrane utwory z pogranicza rocka, jazzu, chilloutu, soulu i muzyki instrumentalnej.

Unikatową propozycję programową gwarantuje szeroka rozpiętość tematyczna popołudniowych i wieczornych audycji, poświęconych bluesowi, rockowi, poezji śpiewanej, folkowi czy muzyce elektronicznej, nie zamykając się na inne gatunki. „Okolice bluesa” z Andrzejem Jerzykiem i Markiem Hajdukiewiczem w każdy poniedziałek po godzinie 23.oo, wtorki i niedziele należą do Jazzmanów za sprawą Mikołaja Poleszaka i Julii Waszczuk. Środy to muzyczne wycieczki po Polsce od 20.oo w audycji „FolkŁowcy” z Pauliną Łaskarzewską i Janem Konadorem, od 21.oo po Europie w programie MultiCoolti z Mateuszem Limierą, a po 23.oo po Białym południu Ameryki z Pawłem Michaliszynem.
Na naszej antenie poza audycjami propagującymi wszelakie przejawy kultury w programie „Kulturalnie dobry wieczór”, który naprzemiennie prowadzą Marcin Leszczyński i Andrzej Kopczyński, znaleźć można także programy poradnikowe np „Co powie tata?” Łukasza Zarzyckiego, skierowane do zaniedbanej przez inne stacje grupy odbiorców, a Anna Wysocka poradzi co warto przeczytać. W radiu także Postawiliśmy na wolontariat, przybliżając tę coraz modniejszą formę spędzania czasu w niedzielnej audycji Katarzyny Staszczyk, w poniedziałki Dariusz Dłużewski rozmawia z prawdziwymi pasjonatami-aktorami niezawodowymi, młodymi filmowcami, muzykami czy poetami.
Mimo, że kierujemy nasz program do osób powyżej 25 roku życia, to w każdy piątek od 20.oo ci nieco młodsi mogą pobujać się w rytmie hip-hopu z Mateuszem Jurczakiem i Jędrkiem Borowskim w „Wersji autorskiej”, zaś po 22.oo w Leksykonie Muzyki Rozrywkowej Andrzej Kopczyński prezentuje dokonania tuzów muzyki.
Jednocześnie cały czas szukamy ludzi chętnych do pomocy przy tworzeniu radia – redaktorów audycji autorskich, serwisów informacyjnych czy reporterów. Zaś do profesjonalnie wyposażonego studia realizatorów dźwięku.

Kultura i Sztuka czyli Radio KiS – kliknij i słuchaj